BOHEMIA E-SPORT VIRTUAL RALLY – RBR-CUP 2024

3. – 9. 7. 2024, MLADÁ BOLESLAV, CZE

Návod na instalaci a spuštění hry RBR

Po úspěšném nainstalování Richard Burns Rally (v1.02):

1. Příprava a výběr vozidla

 1. Pokud již nemáte hru obsahující prvky pro online hraní ale pouze čistou instalaci hry, rozbalte do adresáře s hrou soubor RB_pack obsahující tratě Rally Bohemia a nezbytné doplňky pro hraní on-line. (Při výzvě na přepsání souboru vždy vyberte “přepsat”.)
 2. Spusťte RBRCIT.exe jako administrátor v adresáři s hrou. Ve spuštěné aplikaci v horní navigaci v záložce “Download” klikněte na položku update carlist.ini.
 3. Stáhněte si auto vybrané pro závod ze seznamu vlevo. – Vždy je potřeba stáhnout jak model vozidla tak jeho příslušnou fyziku.
 4. Přímo ve hře je možné pro závod vybírat pouze z osmi vozidel. Tato vozidla jsou vypsána v pravé časti aplikace. Nově stažený vůz je tedy třeba nahradit za jedno z osmi vozidel. K tomu slouží ikona šipky na konci řádku u nově staženého vozidla. Po kliknutí na šipku by se měl nový vůz objevit v seznamu v pravé části.
  Vše se dokončí pomocí tlačítka “apply”. Pokud vše proběhlo v pořádku, aplikace vypíše, že seznam vozidel byl aktualizován.

2. Vytvoření účtu pro hraní on-line

 1. Vytvořte si účet na portálu rbr.onlineracing.cz. Pozor uživatelské jméno je nutné mít ve tvaru PRIJMENI Jmeno (bez diakritiky, včetně velikosti písmen). Dále je potřeba zvolit si v profilu národnost (vlajku).
 2. Po úspěšně vytvořeném profilu je nyní možné se přihlašovat do on-line závodů (turnajů). Pod záložkou “turnaje” je seznamu závodů nyní najděte Bohemia E-Sport Virtual Rally – RBR-CUP 2024 a klikněte na ni. Na další stránce je třeba vybrat vozidlo, se kterým se chcete závodu zúčastnit a potvrdit registraci. NEzapomeňte na registraci do šampionátu viz sekce Základní informace.
 3. Otevřete soubor RichardBurnsRally.ini v hlavní složce hry pro úpravu. Najděte řádek “AutoLoginName”, “AutoLoginPassword” v sekci RBRTMSettings a změňte je na vaše přihlašovací údaje. V tomto souboru je také možné upravit rozlišení zobrazení hry položkami “XRes” “YRes”. (Pokud takto ručně změníte rozlišení, hra občas chybně vykresluje obraz. Pomůže ve stejném souboru položku “Fullscreen” nastavit na true a spustit hru. Doporučuje se však aplikaci spouštět v okně, proto opět nastavte hodnotu na false a vše by mělo fungovat v pořádku.)

3. Spuštění hry a jízda

 1. Po spuštění hry vyberte v hlavní nabídce položku “nastavení” v něm potom “plugins”. V té vyberte “RBR Turnaj” a dále on-line turnaje. Potvrďte nastavení filtru a pokud vše proběhlo v pořádku tak byste nyní měli vidět seznam všech dostupných on-line závodů.
 2. Upozornění: Do každého turnaje je možné vstoupit jen jednou a následně odjet závod. Není tedy možné vstoupit do turnaje, hraní ukončit v polovině odjetých RZ a pokračovat jindy. Celý závod je třeba odjet naráz.
 3. Pokud jste připraveni odehrát celou Rally Bohemia, najděte ji v seznamu (“Bohemia E-Sport Virtual Rally – RBR-CUP 2024”) a vstupte do turnaje. Při vstupu do turnaje hra ověřuje soubory ve vašem počítači. Tato akce může trvat až několik desítek sekund a hra v tuto chvíli vypadá, že se “zasekla”. Dále si již vyberte příslušné auto a začněte závodit. Průběžné výsledky dostupné po celou dobu najdete v záložce Výsledky.

Hlavní partneři

Omlouváme se, ale nepodařil se načíst obsah okna.

Nastavení soukromí

Google Translate