Jubilejní 50. ročník

BOHEMIA RALLY 2023

1. – 9. 7. 2023, MLADÁ BOLESLAV, CZE

Úterý 16. 5. 2023

PŘIHLÁŠKY NA BOHEMKU JSOU SPUŠTĚNY

Jubilejní ročník Bohemia Rally Mladá Boleslav se blíží a posádky se mohou už nyní přihlašovat do všech vypsaných mistrovství, seriálů a kategorií, tedy do MČR v rally současných vozidel, historických vozidel a také do Rally Legend. Příznivci „Bohemky“ si mohou v předstihu zakoupit vstupenky do servisního parku a do Sosnové, kde proběhne tradiční úvod soutěže a velká část doprovodného programu.

Přihlašovací systém na webu www.autoklub.cz byl spuštěn začátkem května, uzávěrka přihlášek je 28. června 2023. „Přihlášky už běží, ale z praxe víme, že se posádky přihlašují postupně podle toho, jak dopadnou na předchozích podnicích. Nicméně na základě zkušeností dokážeme odhadnout, kolik účastníků můžeme na jubilejním ročníku Bohemky očekávat. Posádky rally historických vozidel mohou získat výraznou slevu na startovném, pokud se zúčastní se svým vozem představení posádek v Sosnové,“ vysvětluje ředitel soutěže Petr Pavlát a dodává: „S předstihem jsme také zahájili prodej vstupenek na Sosnovou, kde očekáváme jako vždy velký zájem diváků. Věříme, že si vstupenky zakoupí včas a vyhnou se tak frontám před vstupem do areálu. V rámci jubilejního ročníku připravujeme pro fanoušky na páteční odpoledne v Sosnové například možnost jízdy s vybraným soutěžním vozem na místě spolujezdce. Na e-shop postupně přidáváme další speciály.“

Jubilejní Bohemia Rally Mladá Boleslav bude rozdělena do dvou etap. První, stoprocentně asfaltová s délkou 73,03 kilometrů. Druhá etapa zahrnuje 65,51 kilometrů s asfaltovým povrchem a 3,05 kilometru dlouhou šotolinovou částí. Celková délka rally činí 468,11 kilometru, z čehož 141,59 km představují rychlostní zkoušky.

Start úvodní sekce první etapy proběhne na náměstí T.G. Masaryka v České Lípě v pátek 07. července 2023. Cílová rampa bude umístěna tradičně v Mladé Boleslavi na Staroměstském náměstí a nejrychlejší posádka českého šampionátu bude dekorována v neděli 09. července 2023 okolo 14:15 hodiny.

Pátý podnik letošního PSG Mistrovství České republiky v rally se uskuteční v týdnu od 7. – 9. července 2023, ale už v týdnu od 1. července bude probíhat bohatý doprovodný program.
(Jan Koudelka)

Hlavní partneři

Omlouváme se, ale nepodařil se načíst obsah okna.

Nastavení soukromí

Google Translate