Rally Bohemia 2015 logo

Rally Bohemia

10. - 12. 7. 2015, Mladá Boleslav, CZE

Logo Škoda Logo FIA Logo Autoklub České Republiky

Tiskové informace

Tisková informace č. 30 – Esapekka Lappi zvítězil na Rally Bohemia v klasifikaci Regional Rally Cupu

Posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport Esapekka Lappi – Janne Ferm se stala na Rally Bohemia vítězem klasifikace nově vzniklého polsko-německo-českého seriálu Regional Rally Cup. Celkové vítězství v letošním prvním ročníku tohoto poháru získali Jiří Pertlíček sen. – Petr Picka.

Tisková informace č. 30 (PDF 734 kB)
Tisková informace č. 30 (online)

Tisková informace č. 29 – Jan Krejča obhájil vítězství v rámci MČR v rally historických automobilů

Posádce Jan Krejča – Pavel Šárka na Škodě 130 LR se podařilo obhájit loňské vítězství v Rally Bohemia Historic v rámci klasifikace MČR v rally historických automobilů. Nejvážnějšími soupeři jim byli po celou dobu Břetislav Enge – Lucie Engová na další Škodě 130 LR.

Tisková informace č. 29 (PDF 732 kB)
Tisková informace č. 29 (online)

Tisková informace č. 28 – Jan Kopecký – Pavel Dresler vítězi 42. Rally Bohemia (MČR)

Posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler se Škodou Fabia R5 se stala vítězem 42. ročníku Rally Bohemia. Podařilo se jim tak na Rally Bohemia dovršit vítězný hattrick, protože zde zvítězili i v předchozích dvou letech.

Tisková informace č. 28 (PDF 738 kB)
Tisková informace č. 28 (online)

Tisková informace č. 27 – „Pedro“ – Baldaccini vítězi Rally Bohemia Historic (ME HA)

Italská posádka „Pedro“ – Emanuele Baldaccini na Lancii Rally 037 se stali vítězi Rally Bohemia Historic. Vedení se ujali už po druhé rychlostní zkoušce, ovšem jejich největší pronásledovatelé se Mats Myrsell – Esko Junttila ze Švédska se jim po celou dobu drželi v patách. Třetí skončili Carlo Marenzana a Luca Beltrame z Itálie.

Tisková informace č. 27 (PDF 740 kB)
Tisková informace č. 27 (online)

Tisková informace č. 26 – Jan Kopecký stále ve vedení před Václavem Pechem (MČR)

Posádky soudobých vozidel mají před sebou poslední sekci rychlostních zkoušek. Jan Kopecký – Pavel Dresler se Škodou Fabia R5 továrního týmu ŠKODA Motorsport jsou ve vedení již o čtyřicet sekund před Václavem Pechem a Petrem Uhlem na voze Mini John Cooper S2000.

Tisková informace č. 26 (PDF 489 kB)
Tisková informace č. 26 (online)

Tisková informace č. 25 – Rally Bohemia Historic se blíží do finále (ME HA)

Posádky historických vozidel mají za sebou předposlední sekci rychlostních zkoušek. Situace na čele se nezměnila, „Pedro“ pozvolna navyšuje svůj náskok před Matsem Myrsellem.

Tisková informace č. 25 (PDF 491 kB)
Tisková informace č. 25 (online)

Tisková informace č. 24 – Ohlasy dalších jezdců MČR po 1. etapě

Přinášíme Vám pocity dalších jezdců Mistrovství ČR z nočního servisu po 1. etapě 42. Rally Bohemia. Posádky se v těchto chvílích již vydávají na trať prvních nedělních rychlostních zkoušek na Mladoboleslavsku.

Tisková informace č. 24 (PDF 741 kB)
Tisková informace č. 24 (online)

Tisková informace č. 23 – Souboj vozů Škoda 130 LR ozdobil 1. etapu MČR HA

V rámci Rally Bohemia Historic se odehrává i Mistrovství České republiky v rally historických automobilů. Jeho čelo opanovaly dvě Škody 130 LR v rukou posádek Jan Krejča – Pavel Šárka a Břetislav Enge – Lucie Engová, které spolu po celou sobotní etapu sváděly těsný souboj o vedení v rámci MČR HA.

Tisková informace č. 23 (PDF 489 kB)
Tisková informace č. 23 (online)

Tisková informace č. 22 – Jan Kopecký vede po 1. etapě Rally Bohemia

Posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler je po první etapě ve vedení 42. Rally Bohemia. Druhé místo drží posádka Václav Pech – Petr Uhel. Na třetí místo se po defektu Esapekki Lappiho na šesté rychlostní zkoušce posunuli Jan Dohnal – Jakub Venclík.

Tisková informace č. 22 (PDF 737 kB)
Tisková informace č. 22 (online)

Tisková informace č. 21 – „Pedro“ na Lancii Rally 037 vede po 1. etapě Rally Bohemia Historic

Rally Bohemia Historic má za sebou náročnou první etapu. Vedení si upevnila italská posádka „Pedro“ – Baldaccini, která nyní vede o necelých dvacet pět sekund před švédskou posádkou Matts Myrsell – Esko Junttila. Třetí místo stále drží Italové Carlo Marenzana – Luca Beltrame.

Tisková informace č. 21 (PDF 733 kB)
Tisková informace č. 21 (online)

Tisková informace č. 20 – Další ohlasy vybraných jezdců po RZ 4

Jezdci se jsou již na trati druhého kola rychlostních zkoušek, nicméně přinášíme Vám ještě ohlasy vybraných jezdců z první servisní přestávky k první sekci Rally Bohemia.

Tisková informace č. 20 (PDF 738 kB)
Tisková informace č. 20 (online)

Tisková informace č. 19 – Rally Bohemia (MČR) po první sekci

Posádky soudobých vozidel 42. Rally Bohemia mají za sebou taktéž první sekci rychlostních zkoušek. Vedení se ujala dvojice vozů Škoda Fabia R5 týmu ŠKODA Motorsport.

Tisková informace č. 19 (PDF 731 kB)
Tisková informace č. 19 (online)

Tisková informace č. 18 – Rally Bohemia Historic po první sekci

Posádky Rally Bohemia Historic mají za sebou první sekci rychlostních zkoušek. Vedení se ujala favorizovaná italská posádka „Pedro“ – Baldaccini na Lancii Rally 037, ovšem pouze o šest sekund před švédskou dvojicí Mats Myrsell – Esko Junttila na Porsche 911 RSR.

Tisková informace č. 18 (PDF 495 kB)
Tisková informace č. 18 (online)

Tisková informace č. 17 – Rally Legend na startu Rally Bohemia

V těchto chvílích se vydávají na trať i automobily Rally Legend, v rámci které můžeme vidět zajímavé historické závodní vozy při exhibiční jízdě bez měření časů.

Tisková informace č. 17 (PDF 735 kB)
Tisková informace č. 17 (online)

Tisková informace č. 16 – Proběhly technické přejímky a Shakedown

Od sobotních ranních hodin proběhly na Rally Bohemia technické přejímky v Mladé Boleslavi a testovací RZ – shakedown v obci Hrdlořezy. Nechybí žádná z předních posádek.

Tisková informace č. 16 (PDF 482 kB)
Tisková informace č. 16 (online)

Tisková informace č. 15 – Ohlasy ze slavnostního startu Rally Bohemia Historic

Rally Bohemia Historic byla včera večer zahájena slavnostním startem na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Přinášíme Vám zajímavosti z tiskových konferencí předních posádek historických automobilů.

Tisková informace č. 15 (PDF 735 kB)
Tisková informace č. 15 (online)

Tisková informace č. 14 – Ohlasy ze slavnostního startu 42. Rally Bohemia (MČR)

Večerní slavnostní start otevřel před zaplněným Staroměstským náměstím v Mladé Boleslavi 42. Rally Bohemia, Rally Bohemia Historic i Rally Bohemia Legend. Součástí slavnostního startu byly též krátké tiskové konference.

Tisková informace č. 14 (PDF 734 kB)
Tisková informace č. 14 (online)

Tisková informace č. 13 – Rally Bohemia finalovým závodem Regional Rally Cupu

42. Rally Bohemia je závěrečným závodem nově vzniklého polsko-německo-českého seriálu Regional Rally Cup. Právě na Rally Bohemia se tak rozhodne o vítězích tohoto poháru tří států.

Tisková informace č. 13 (PDF 731 kB)
Tisková informace č. 13 (online)

Tisková informace č. 12 – Rally Bohemia zahájí slavnostní start

Společným oficiálním zahájením 42. Rally Bohemia, Rally Bohemia Historic i Rally Bohemia Legend bude slavnostní start na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi v pátek 10. července.

Tisková informace č. 12 (PDF 490 kB)
Tisková informace č. 12 (online)

Tisková informace č. 11 – Bezpečnost prioritou Rally Bohemia

Diváci si na rychlostních zkouškách Rally Bohemia mohou vybrat z 23 diváckých míst. Motorsport může být nebezpečný, a proto je potřeba vždy bezpodmínečně poslouchat pokyny pořadatelů.

Tisková informace č. 11 (PDF 728 kB)
Tisková informace č. 11 (online)

Tisková informace č. 10 – Rally Bohemia 2015 s rekordními čísly

Konečné startovní listiny všech částí letošní Rally Bohemia čítají celkem 212 posádek. Jde o rekordní číslo a největší počet účastníků v novodobé historii soutěže.

Tisková informace č. 10 (PDF 730 kB)
Tisková informace č. 10 (online)

Tisková informace č. 09 – Oficiální Program Rally Bohemia 2015

Na oficiálních internetových stránkách Rally Bohemia 2015 byl zveřejněn oficiální Program soutěže. Zde naleznete na jednom místě všechny podstatné informace k 42. ročníku Rally Bohemia i Rally Bohemia Historic.

Tisková informace č. 9 (PDF 493 kB)
Tisková informace č. 9 (online)

Tisková informace č. 08 – Legendy se chystají na Rally Bohemia

Pětačtyřicet posádek ze šesti zemí se představí při exhibiční Rally Bohemia Legend, která bude doprovázet letošní Rally Bohemia. Hlavním lákadlem bude účast finského závodníka Juho Hänninena, bývalého člena továrního týmu ŠKODA Motorsport, který ve škodováckých barvách získal titul mistra světa v kategorii SWRC, mistra Evropy a řadu dalších úspěchů. Startovní listina Rally Bohemia Legend nabídne přehlídku unikátních historických závodních automobilů.

Tisková informace č. 8 (PDF 737 kB)
Tisková informace č. 8 (online)

Tisková informace č. 07 – Koho uvidíme na Rally Bohemia Historic?

Téměř padesátku posádek přilákala k účasti Rally Bohemia Historic, letos poprvé zařazená do FIA Mistrovství Evropy v rally historických automobilů. Do Mladé Boleslavi zavítají všechny průběžně vedoucí posádky Mistrovství Evropy ve všech čtyřech hlavních kategoriích: “Pedro” – Baldaccini, Marenzana – Beltrame, Myrsell – Junttila a Norrgard – Hämäläinen. Přítomna bude i kompletní špička Mistrovství České republiky v rally historických automobilů.

Tisková informace č. 7 (PDF 736 kB)
Tisková informace č. 7 (online)

Tisková informace č. 06 – Kdo se přihlásil na 42. Rally Bohemia?

Tovární tým ŠKODA Motorsport nasadí do letošní Rally Bohemia dva vozy s posádkami Jan Kopecký – Pavel Dresler a Esapekka Lappi – Janne Ferm. V seznamu přihlášených posádek nalezneme celkem 17 vozů špičkových specifikací R5, S2000 a WRC. V rámci Mistrovství České republiky a Regional Rally Cupu se do soutěže přihlásilo 123 posádek.

Tisková informace č. 6 (PDF 729 kB)
Tisková informace č. 6 (online)

Tisková informace č. 05 – Mapy Rally Bohemia jsou zveřejněny na internetu

Rally Bohemia zveřejnila na svých oficiálních webových stránkách mapy etap a rychlostních zkoušek. Do startu 42. Rally Bohemia a Rally Bohemia Historic zbývají dva týdny.

Tisková informace č. 5 (PDF 729 kB)
Tisková informace č. 5 (online)

Tisková informace č. 04 – Uzávěrka přihlášek na RB se blíží!

Pátek 26. června je posledním dnem, kdy je možné se přihlásit ke startu na 42. Rally Bohemia a Rally Bohemia Historic. Přihlásit se lze primárně editovatelnou elektronickou přihláškou na webu soutěže, případně též klasickou papírovou přihláškou.

Tisková informace č. 4 (PDF 481 kB)
Tisková informace č. 4 (online)

Tisková informace č. 03 – Juho Hänninen mezi legendami letošní Rally Bohemia

Ozdobou letošní Rally Bohemia Legend bude slavný finský závodník Juho Hänninen, bývalý člen továrního týmu Škoda Motorsport a mistr světa v kategorii SWRC.

Tisková informace č. 3 (PDF 736 kB)
Tisková informace č. 3 (online)

Tisková informace č. 02 – Rally Bohemia 2015 má nový web a schválená Zvláštní ustanovení

Na nových internetových stránkách www.rallybohemia.cz jsou již k dispozici základní dokumenty všech částí soutěže pod názvem „Zvláštní ustanovení“. Postupně zde najdete i další informace o připravované rally.

Tisková informace č. 2 (PDF 732 kB)
Tisková informace č. 2 (online)

Tisková informace č. 01 – Rally Bohemia 2015 se představuje

V rámci Rally Bohemia 2015 bude konat hned pět podniků různého významu, od evropského přes národní a regionální až po exhibiční.

Tisková informace č. 1 (PDF 366 kB)
Tisková informace č. 1 (online)


[9]


Facebook icon Facebook icon Twitter icon Twitter icon Youtube icon Youtube icon Instagram iconInstagram icon

 

Generální partner

Logo Škoda

 • Hlavní partneři Main Partners

  • Global Assistance
  • Mogul
  • Kooperativa
  • Autodrom Sosnová Kurzy bezpečné jízdy
 • Hlavní partneři Main Partners

  • Město Mladá Boleslav
  • Liberecký kraj
 • Partneři Partners

  • ALCAR
  • GoPro
  • ONI System
 • Partneři Partners

  • Bondy Centrum
  • Rockstar Energy Drink
  • Autodrom Sosnová Motorsport & Events
 • Partneři Partners

  • TKF stany
  • Autoklub Škoda
  • Ricoh - Impromat
  • Dragon Internet
 • Partneři Partners

  • CENTR PCO
  • Hájek reklama
  • KonekTel Radiokomunikace
  • Esthetic Center: I'M FIT
 • Mediální partneři Media partners

  • Mediasport
  • Rádio Impuls
  • ČT4 sport
 • Mediální partneři Media partners

  • Motor-Presse Bohemia
  • Česká televize